A program egy captha php osztály. Két féle rendszer alapján működik, egyik a hagyomásos, karakterfelismerés, a másik egy egyszerű matematikai művelet, ez található a képen, például 5+9=?. Be lehet állítani a betűszínt, a háttérszínt, a kép méretét és a kép típusát is.
Ez egy ügyes űrlap készítő osztály. Aki már tud programozni, de sok időt vesz el az űrlapok megírása, feleslegesen írja meg ugyanazokat a html tageket, így is csak másol stb., akkor neki jól fog jönni ez. Csak felsoroljuk egy szabály szerint, hogy milyen elemeket szeretnénk létrehozni, beállítjuk az elem tulajdonságait, aztán legeneráltathatjuk a szkripttel a kész űrlapot.
Ez egy egyszerű szkript, mely megméri, hogy az a beállított mappa mennyi területet foglal, ha beállítod, hogy mekkora a tárhelyed mérete akkor grafikusan kijelzi, hogy hány százaléknál jár a tárhely foglaltsága.
Ez egy lapozó osztálykönyvtár. Be lehet állítani hány elem jelenjen meg egy oldalon, egyszerű használni. Bármihez fel lehet használni, akármilyen adatokkal, MySQL-ből, XML-ből vagy akár szöveges fájlból beolvasott elemeket is be lehet állítani.
Ezzel a programmal egyszerűen tudtok html-be beilleszteni átméretezett képeket, így a felhasználónak adott esetben nem kell több megabájtos, 5-10 megapixeles képet betöltenie, hanem csak egy kisebb méretű, tömörített képet. A hátránya az, hogy a szervert terheli le a kép méretezésével. Használata nagyon egyszerű, nem szükséges hozzá a PHP programnyelv ismerete. A szkript JPG és PNG képek átméretezését támogatja.
Ez a captha szkript egy random, 8 karakterből álló karaktersorozatot generál. Egyszerre az összes karakter csak néhány pillanatig jelenik meg, spam robotok miatt, nehezebben olvasható le karakter felismerő programok számára. A hagyományos captchák mára már nem olyan biztonságosak, így egyre ajánlottabb animáltat használni.